Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 54

Temat: MA do wymiany! Nieodpowiedni olej?

  1. #31
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2013
    Auto
    Alfa Romeo Mito 135 KM 1,4 2010
    Postów
    60

    Domyślnie

    Cytat Napisał radekrp90 Zobacz post
    Taa, bo u innych jest idealnie. Dziś auta są skomplikowane i wbrew pozorom AR/Fiat wypada w porównaniu do konkurencji dość korzystnie. Nie idealnie ale poprawnie.
    no nie zgodzę się. Mielismy honde accord i civic 10 lat bezawaryjnej jazdy. Civic miala 400 tys przebiegu, mama ma yarisa 2008 i tez sie nic nie dzieje. A ja po 30 tys pierwsza awaria na 7 tys zl naprawa gdzie auto wtedy warte bylo 35 tys. Po 60 tys ponownie ta sama czesc sie psuje. Dla mnie to dyskredytuje to auto zupelnie. Auto ma jezdzic a nie sie podobac. Ale rzeczywiscie gdyby nie ten multiair to auto jest bezawaryjne poki co.

  2. #32
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    koło koła
    Auto
    emty
    Postów
    477

    Domyślnie

    Cytat Napisał Roman35 Zobacz post
    Co dokładnie szarpało? Możesz to opisać?
    nie mam pojęcia co szarpało, bylo to juz 5 lat wstecz, to tak jakby od czasu do czasu brakowało iskry lub paliwa, takie sekundowe szarpnięcie jakby...

  3. #33
    Użytkownik Rowerzysta Avatar bogas
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    MiTo 1,4MATB 135KM
    Postów
    385

    Domyślnie

    Ale według mojej wiedzy dawca nic nie da. Tuleja jest ze wzmacnianej stali, "głowica" z aluminium i na niej zrywa się gwint.
    Dawcą zatem mogłaby być jedynie głowica z dobrym gwintem.
    Fiat dał dupy, że nie zrobił skcji serwisowej, to się aż prosi o zbiorowe powiadomienie uokik.
    Może zorganizujemy akcję?
    Jest właściciel wadliwego multiaira na forum, z wykształceniem prawniczym?

  4. #34
    ZBANOWANY Romeo
    Dołączył
    09 2014
    Auto
    Giulietta 150 KM 2016
    Postów
    652

    Domyślnie

    Cytat Napisał clucha Zobacz post
    Raczej sprzedaż, nie dam rady nerwowo już z tym autem :-) poza tym pewnie to jest ta sama część dokładnie, skoro już dwa razy padło... sam rozumiesz. Chociaż gwarancja znowu na dwa lata :-P ale jedź gdzieś dalej i nie wiesz czy wròcisz. Sąsiedzi to już smieją się ze mnie. Jeszcze w życiu tyle lawet nie widzieli przez 4 lata :-P
    Czyli stracisz.
    Ja tracić nie mam zamiaru i albo wóz albo przewóz - sąd rozstrzygnie.
    W firmie też jestem jestem znany jako ten, który "ma alfę", zwłaszcza, że ostatnio laweta pojawiła się na parkingu firmowym. Niektórzy się śmieją, a niektórzy z nich zazdroszczą, że mogę sobie pozwolić na wywalenie kilkudziesięciu tysięcy w błoto. Nie wiem co lepsze, chociaż opinia lemingów jakoś specjalnie mnie nie interesuje.

  5. #35
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulietta 1.4 MA TCT
    Postów
    79

    Domyślnie

    Cytat Napisał bogas Zobacz post

    Możecie opisać bardziej szczegółowo?

    Smutne jest to, że np w Stanach bez zmrużenia oka zrobiliby akcję serwisową, a u nas trzeci świat. Radź sobie sam i płać. Przecież to wpływa na wizerunek i zniechęca potenchalnych nabywców.

    Już w necie widać opinie "unikaj multiaira".

    W Stanach sprzedają silniki z MA. Mam znajomego z Kalifornii, który ma Fiata 500L z 1.4 MA 170KM i nie ma z nim problemu, a nalatane ma już dużo mil.

  6. #36
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Pitero
    Dołączył
    12 2015
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Auto
    Giulietta Sprint
    Postów
    672

    Domyślnie

    Cytat Napisał zyto Zobacz post
    W Stanach sprzedają silniki z MA. Mam znajomego z Kalifornii, który ma Fiata 500L z 1.4 MA 170KM i nie ma z nim problemu, a nalatane ma już dużo mil.
    A czasem dodge dart tez nie ma MA?
    Made in Italy, perfected in my garage. Giulietta Sprint Speciale

  7. #37
    ZBANOWANY Romeo
    Dołączył
    09 2014
    Auto
    Giulietta 150 KM 2016
    Postów
    652

    Domyślnie

    Widocznie w milach MA się nie psuje.

  8. #38
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2013
    Auto
    Alfa Romeo Mito 135 KM 1,4 2010
    Postów
    60

    Domyślnie

    Cytat Napisał Roman35 Zobacz post
    Czyli stracisz.
    Ja tracić nie mam zamiaru i albo wóz albo przewóz - sąd rozstrzygnie.
    W firmie też jestem jestem znany jako ten, który "ma alfę", zwłaszcza, że ostatnio laweta pojawiła się na parkingu firmowym. Niektórzy się śmieją, a niektórzy z nich zazdroszczą, że mogę sobie pozwolić na wywalenie kilkudziesięciu tysięcy w błoto. Nie wiem co lepsze, chociaż opinia lemingów jakoś specjalnie mnie nie interesuje.
    ty tak na serio? ja na szczęście nie muszę tysięcy wylewać, bo wymianę miałam za darmo i się sądować nie muszę. Czego tu zazdrościć, że bez auta człowiek zostaje na kilka tygodni czasami? Super perspektywa... Rzeczywiście szczyt bogactwa kupić sobie Mito, mega sobie zazdroszczę. Z tym autem to trzeba zrobić to, co znajduje się u Ciebie na zdjęciu
    Ostatnio edytowane przez clucha ; 24-12-2016 o 08:58

  9. #39
    ZBANOWANY Romeo
    Dołączył
    09 2014
    Auto
    Giulietta 150 KM 2016
    Postów
    652

    Domyślnie

    Nie szczyt bogactwa, tylko mając do dyspozycji kwotę X, 90% ludzi, którzy chcieliby kupić alfę, i tak kupią co innego dla świętego spokoju.
    Ja zawsze kupuję co chcę, nie to co wypada, bo np. rzekomo się "nie psuje" i niektórym burzy to ich idealny obraz świata.
    Ostatnio edytowane przez Roman35 ; 24-12-2016 o 11:31

  10. #40
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,481

    Domyślnie

    Cytat Napisał clucha Zobacz post
    ty tak na serio? ja na szczęście nie muszę tysięcy wylewać, bo wymianę miałam za darmo i się sądować nie muszę. Czego tu zazdrościć, że bez auta człowiek zostaje na kilka tygodni czasami? Super perspektywa... Rzeczywiście szczyt bogactwa kupić sobie Mito, mega sobie zazdroszczę. Z tym autem to trzeba zrobić to, co znajduje się u Ciebie na zdjęciu
    Nie przesadzaj - jak się kupuje samochód to patrzy się także na potencjalną awaryjność - trzeba było kupić nie MA tylko TB tym bardziej iż z pocz produkcji były problemy- niestety mimo napraw są nadal. Ale na pocieszenie - nie wieszaj psów na alfę bo są marki duużo gorsze- dołóż to tego np skrzynię biegów jakąś elektronikę i np rdzę- w takim razie zostałby Ci tylko transport zbiorowy.
    Kupowałem Giuliettę- wybrałem świadomie bieda wersję 120 Tubo Benzina i mam kompletny spokój. Co chciałem to doposażyłem i ciesze się bezawaryjnym autkiem.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Roman35 Zobacz post
    Nie szczyt bogactwa, tylko mając do dyspozycji kwotę X, 90% ludzi, którzy chcieliby kupić alfę, i tak kupią co innego dla świętego spokoju.
    Ja zawsze kupuję co chcę, nie to co wypada, bo np. rzekomo się "nie psuje" i niektórym burzy to ich idealny obraz świata.
    Romek z całym szacunkiem ale Ty to trafiłeś wyjątkowo źle i dziwie się że jeszcze pozwu nie złożyłeś. Nie wiem czy rozwiązaniem nie byłaby wymiana pojazdu na taki sam nowy.
    mówisz dla siego spokoju- a co na rynku tak ci zapewnia ?- chyba tylko wspomniana wyżej komunikacja zbiorowa bo większość marek legitymuje się naprawdę sporą awaryjnością i wykonaniem z gównolitu.

Podobne wątki

  1. [146] Olej do wspomagania i olej silnikowy
    Utworzone przez GladArk146 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 23-04-2013, 15:26
  2. [147 1.6 TS] czy mam MAF do wymiany ?
    Utworzone przez bubu321 w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 21-03-2012, 12:56
  3. maf do wymiany????
    Utworzone przez dziun_bg w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 07-03-2012, 17:09
  4. Wymiany
    Utworzone przez sydney w dziale GT
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 09-11-2011, 19:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory