Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 29

Temat: Samoistne rozprogramowywanie się szyby lewej

  1. #11
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar misia
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    SCI
    Auto
    GT 1.9 150 kM 2004 156 2.4 136 kM była.
    Postów
    385

    Domyślnie

    Może i u mnie pomoże. W mojej wariują obie szyby :/
    "Jeśli widzisz coś w swoim umyśle, to wkrótce będziesz miał to w ręku. Jeśli potrafisz myśleć o tym, czego chcesz i uczynisz z tego dominującą myśl, to sprawisz, że pojawi się to w twoim życiu."

  2. #12
    Użytkownik Romeo Avatar Abidibi1509
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Świecie
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9 JTD 150 KM, 147 FL 1.9 JTD 116 KM
    Postów
    2,376

    Domyślnie

    chociaż n ie u mnie jednego widzę taki problem. A orientujecie się czy w innych bezramkowych Alfach też występuje taki problem?
    Ja jutro wymienię akumulator na nieco nowszy, bo z poprzedniego auta został mi taki nienajgorszy, dwuletni i zobaczymy czy faktycznie problem ustapi. Wtedy pikne posta

  3. #13
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar misia
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    SCI
    Auto
    GT 1.9 150 kM 2004 156 2.4 136 kM była.
    Postów
    385

    Domyślnie

    Cytat Napisał Abidibi1509 Zobacz post
    Panel sterowania szybami uszkodzony nie powinien być, ponieważ mam już drugi i na poprzednim efekt był taki sam.
    Ja narazie jeżdżę z odpiętym panelem, bo nie działa i na początku podejrzewałam, że może to on robi jakieś zwarcie i szyby wariują, ale domykanie działa, więc wychodzi na to, że panel nie ma nic wspólnego z domykaniem. Może ktoś się orientuje, co jest odpowiedzialne za domykanie szyb w takim razie?
    Czasem, kiedy szyba od strony kierowcy się nie domyka, a przycisnę mocno klamkę to podnosi się. A potrafi opuścić się do połowy. Więc może coś w zamku?
    Szyba od pasażera za to nie domyka się tylko na kilka mm, więc słychać świst wiatru w czasie jazdy , tutaj myk z klamką nie pomaga.
    Zazwyczaj po pewnym czasie szyby "same się naprawiają" i na jakiś czas jest spokój. A raz nawet zdarzyło się, że jednocześnie ześwirowały szyby i centralny jednocześnie..
    Podejrzewam jeszcze, że problem może być na wiązce w drzwiach, przetarte kable, czy coś. Albo faktycznie słaby aku.
    "Jeśli widzisz coś w swoim umyśle, to wkrótce będziesz miał to w ręku. Jeśli potrafisz myśleć o tym, czego chcesz i uczynisz z tego dominującą myśl, to sprawisz, że pojawi się to w twoim życiu."

  4. #14
    Użytkownik Ogier Avatar Fisz
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Dęblin/Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo GT
    Postów
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał misia Zobacz post
    Ja narazie jeżdżę z odpiętym panelem, bo nie działa i na początku podejrzewałam, że może to on robi jakieś zwarcie i szyby wariują, ale domykanie działa, więc wychodzi na to, że panel nie ma nic wspólnego z domykaniem. Może ktoś się orientuje, co jest odpowiedzialne za domykanie szyb w takim razie?
    Czasem, kiedy szyba od strony kierowcy się nie domyka, a przycisnę mocno klamkę to podnosi się. A potrafi opuścić się do połowy. Więc może coś w zamku?
    Szyba od pasażera za to nie domyka się tylko na kilka mm, więc słychać świst wiatru w czasie jazdy , tutaj myk z klamką nie pomaga.
    Zazwyczaj po pewnym czasie szyby "same się naprawiają" i na jakiś czas jest spokój. A raz nawet zdarzyło się, że jednocześnie ześwirowały szyby i centralny jednocześnie..
    Podejrzewam jeszcze, że problem może być na wiązce w drzwiach, przetarte kable, czy coś. Albo faktycznie słaby aku.
    I jak, próbowałaś odpiąć aku na parę godzin i jeszcze raz zaprogramować szybki ?

  5. #15
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar misia
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    SCI
    Auto
    GT 1.9 150 kM 2004 156 2.4 136 kM była.
    Postów
    385

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fisz Zobacz post
    I jak, próbowałaś odpiąć aku na parę godzin i jeszcze raz zaprogramować szybki ?
    Narazie nie mam sprawnego panelu, więc zaprogramuję jak tylko go kupię ( A ciężko dostać używkę, chyba skończy się na nówce)
    Ale aku mam na pewno do wymiany, bo w chłodne ranki Alfa nie odpala już tak jak powinna.
    Do końca miesiąca ogarnę obie te rzeczy i dam znać.
    "Jeśli widzisz coś w swoim umyśle, to wkrótce będziesz miał to w ręku. Jeśli potrafisz myśleć o tym, czego chcesz i uczynisz z tego dominującą myśl, to sprawisz, że pojawi się to w twoim życiu."

  6. #16
    Użytkownik Romeo Avatar Abidibi1509
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Świecie
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9 JTD 150 KM, 147 FL 1.9 JTD 116 KM
    Postów
    2,376

    Domyślnie

    Ja przed wczoraj odebrałem GT od mechanika, bo wymieniałem termostat i patrze, a obie szybki działają bez zarzutu, chyba mechanicy zaprogramowali mi je sami 2 dni i zaczęły świrować obie. Chyba faktycznie muszę wymienić na nowy aku, bo ten jest od nowości i wtedy zobaczymy.

  7. #17
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar misia
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    SCI
    Auto
    GT 1.9 150 kM 2004 156 2.4 136 kM była.
    Postów
    385

    Domyślnie

    Wymieniłam dzisiaj aku na nówkę, szyba która parę dni się nie domykała na kilka mm, tak że świszczał przez nią wiatr, od razu się domknęła. Nie mam panelu sterowania, więc nie programowałam szyb, a mimo to narazie jest wszystko w porządku. Nie słychać też oporu przy domykaniu jak wcześniej. Tak że mam nadzieję, że właśnie słaby aku jest przyczyną niedomykających się szyb.
    "Jeśli widzisz coś w swoim umyśle, to wkrótce będziesz miał to w ręku. Jeśli potrafisz myśleć o tym, czego chcesz i uczynisz z tego dominującą myśl, to sprawisz, że pojawi się to w twoim życiu."

  8. #18
    Użytkownik Romeo Avatar ergomarcin
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    brak
    Postów
    809

    Domyślnie

    u mnie szyby nie uchylały się na jednakową wyskość po otwarciu, prawa strona opuszczała się znacznie niżej - aku był jeszcze fabryczny a jego kondycja dość słaba (latem aż takiego znaczenia to nie miało a po sobotniej wymianie baterii na nową problem zniknął

  9. #19
    Użytkownik Romeo Avatar Abidibi1509
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Świecie
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9 JTD 150 KM, 147 FL 1.9 JTD 116 KM
    Postów
    2,376

    Domyślnie

    No to najwyraźniej w akumulatorze jest pies pogrzebany, tak jak inni radzą. Ja dzisiaj wymienię i dam znać.

  10. #20
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Plemek4
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Rabka Zdrój
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.8TS
    Postów
    51

    Domyślnie

    To nie wina akumulatora bo mam to samo a nowy mam... tylko ze u mnie nawet jak zaprogramuje i dobrze dziala to lewa domyka sie wolniej niz prawa... i zawsze wariuje lewa szyba... raz to mi sie nawet pogubila i nie zebym mial problemy z zamykaniem bo juz sie przyzwyczailem ze na kilka razy musze domykac to jak juz domklem do konca to po otwarciu drzwi nie domykala sie i jak bym tak kilka razy otwar i zamknal drzwi do obsunela by sie pare cm... ale opuszcze ja z kluczyka przytrzymam kulka sekund pozniej zamkne z kluczyka i tez przytrzymam kilka sekund i chodzi

Podobne wątki

  1. Ślizg lewej przedniej szyby 3D
    Utworzone przez leon090 w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-06-2013, 13:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory