Temat: Zakup Stelvio/Giulia po faceliftingu

  1. #2301
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    da sie wylaczyc ale serwis lub ktos kto przeprogramowuje
    To jest ta opcja kraju w proxy? Widziałem ostatnio i się zastanawiałem czy tym osiągnę wyłączenie pikania.

  2. #2302
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2020
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce Ti
    Postów
    117

    Domyślnie

    1 - warto dla przyciemniajacych się lusterek zew, automatycznych świateł drogowych i czujnika martwego pola - swoją drogą i tak dość drogi pakiet
    2 - HAS i TJA to bardziej gadżety. Rozpoznawanie znaków za to jest super, działa dobrze w połączeniu z nawigacją. Pakiet wymaga aktywnego tempomatu, więc nie 8k a licz 11. Czy bym wziął ponownie - tak, bo są opcje z których nie chciałbym rezygnować.
    3 - niekórym przeszkadza, ja tam się z nim polubiłem, za 3kpln moim zadaniem warto. Jazda w korku jest dużo przyjemniejsza, szczególnie, że skrzynia nie ma autoholda znanego z np grupy VW, a tempomat zastępuje to trochę.
    4 nienawidzę dokładanych przez dealera elementów wyposażenia, a już w szczególności alarmów. Wiszą potem te czujniki, auto ma zdejmowane elementy wykończenia, jakość podłączeń często pozostawia wiele do życzenia. Jak alarm do ubezpieczenia to zawsze wybieram fabryczny.
    5 nie mam, da się żyć, ale gdybym dzisiaj miał konfigutować to bym wziął.

  3. #2303
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,040

    Domyślnie

    Cytat Napisał Shimmy Zobacz post
    To jest ta opcja kraju w proxy? Widziałem ostatnio i się zastanawiałem czy tym osiągnę wyłączenie pikania.
    tak ustawic Holandie, choc da sie tez mocniej pogrzebac po proxi i dodac ustawienie w menu - przynajmniej teoretycznie sa na to ustaeienia. oczywiscie w kontekscie nowych to dealer albo u kogos Mesem z bypassem sgw (u mnie w sklepie bypass)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #2304
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Ja dzisiaj odbieram Giulię bez alarmu i nie było żadnych problemów z ubezpieczeniem - nie bardzo widzę sens, żeby dopłacać.

    Jeśli dużo jeździsz krajówkami, to tempomat adaptacyjny koniecznie - idealne rozwiązanie, kiedy nie masz ochoty wyprzedzać non stop i jednocześnie cały czas kontrolować, czy ktoś z przodu czegoś nie odwala. Dla mnie podstawowe wyposażenie.

    Co do asystentów, to jestem mniej przekonany - skoro i tak cały czas musisz trzymać ręce na kierownicy, to niewiele pomagają.
    Ostatnio edytowane przez radosuaf ; 05-08-2021 o 10:30
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  5. #2305
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2012
    Auto
    156FL -> Giulia?
    Postów
    38

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Jeśli dużo jeździsz krajówkami, to tempomat adaptacyjny koniecznie - idealne rozwiązanie, kiedy nie masz ochoty wyprzedzać non stop i jednocześnie cały czas kontrolować, czy ktoś z przodu czegoś nie odwala. Dla mnie podstawowe wyposażenie.

    Co do asystentów, to jestem mniej przekonany - skoro i tak cały czas musisz trzymać ręce na kierownicy, to niewiele pomagają.
    Tempomat adaptacyjny mam i używam i to jest must have, ale czytałem, że to kwestia włączenia go w sofcie i naszła chęć przycebulenia
    A z asystentami jest tak, że nie wiem na ile skutecznie w Julce działają i na ile ich brak mógłby być wadą przy odsprzedaży. Niecałe 3k więcej po rabacie za wersję "plus" to majątek nie jest, ale po zsumowaniu wszystkich opcji robi się już różnica.

  6. #2306
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,040

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Domyślnie

    Ja dzisiaj odbieram Giulię bez alarmu i nie było żadnych problemów z ubezpieczeniem - nie bardzo widzę sens, żeby dopłacać.
    leasing czy najem wymaga...
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #2307
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mat09
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Giulia Veloce Ti Trofeo White
    Postów
    837

    Domyślnie

    Moim zdaniem działają fajnie, nie trzeba trzymać kierownicy a wystarczy oprzeć rękę na niej. Póki co jedyny minus, który zauważyłem to zakres prędkości w których działają.
    Rozpoznawanie znaków moim zdaniem nie działa tak dobrze, często pokazuje złe prędkości.
    Nie mam jednak porównania do asystentów w innych samochodach.
    2021 Giulia Veloce Ti Trofeo White
    ex:
    2018 Giulia Veloce Misano Blue
    2006 159 SW Blu Oltremare

  8. #2308
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,040

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawel9610 Zobacz post
    Tempomat adaptacyjny mam i używam i to jest must have, ale czytałem, że to kwestia włączenia go w sofcie i naszła chęć przycebulenia
    i wymiany przyciskow. na gotowo w aucie z sgw za 1/4 ceny obecnej doplaty dołożyć mozna
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #2309
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    leasing czy najem wymaga...
    Mam leasing . Santander.


    W przypadku Giulii i jej podaży na rynku używek, nie sądzę, żeby ich brak był jakimkolwiek problemem przy sprzedaży ze względu na wyposażenie. Ja sprzedawałem Giuliettę w czerwcu i na Otomoto był to jedyny egzemplarz z MA z tego rocznika (2015) . Poszła w niecałe 24h.
    Ostatnio edytowane przez radosuaf ; 05-08-2021 o 11:30
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  10. #2310
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,040

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Mam leasing . Santander.
    przegapili badz maja jakies mniej rygorystyczne zasady?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. (Stelvio, Giulia) Tarcze nawiercane i rozmiary
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 15-12-2022, 17:10
  2. [Giulia / Stelvio] Przyspieszanie 0-100 km/h - reakcja na gaz
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 66
    Ostatni post / autor: 10-10-2018, 22:19
  3. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  4. [Giulia] Giulia, Stelvio czy może ....
    Utworzone przez jjokocha w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 28-01-2018, 22:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory