Strona 3 z 14 PierwszyPierwszy 12345678910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 135

Temat: GT 1,9 JTD 150KM - Tracę moc

  1. #21
    Hanys Romeo Avatar george11
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    slask
    Auto
    GT, Lancia Ypsilon 1,3 JTD 03'było jest BMW 225xe, Ford Custom 2.0 2018.
    Postów
    2,252

    Domyślnie

    wiec sprawdz wedlug tego co Ci napisałem, i wtedy pomyslimy co to moze byc.


    pzd.

  2. #22
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    żorż - mom już kontakt z ARO
    podjadymy najwyży kiedyś razym i bydymy badać i równać 3 sztuki na raz - będzie łatwiej








  3. #23
    Hanys Romeo Avatar george11
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    slask
    Auto
    GT, Lancia Ypsilon 1,3 JTD 03'było jest BMW 225xe, Ford Custom 2.0 2018.
    Postów
    2,252

    Domyślnie

    ok, jak by co to dzwonic
    na razie poki jest pogoda robia przy domu, przy okazji szporuja drzewo na fojera
    pzd.

  4. #24
    Użytkownik Romeo Avatar twardy
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Bielawa/Wroc
    Auto
    Była 156 20V, chwilowo jakieś Mitsu
    Postów
    1,765

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daniel Zobacz post
    PS. Pod kompa tez już było sprawdzane i nic nie pokazało.
    Jak mogło nic nie pokazać... Ciśnienie, podciśnienia, egr, przepływomierz, to wszystko możesz sprawdzić kompem.
    Samo się nie naprawi. Komp nie napisze Ci manuala krok po kroku co robić, tylko pokazuje parametry. No chyba, że naiwnie myślałeś, że e zakłądce Errors zobaczysz rozwiązanie...

  5. #25
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    GT 1.9 JTD 2004r.
    Postów
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał twardy Zobacz post
    Jak mogło nic nie pokazać... Ciśnienie, podciśnienia, egr, przepływomierz, to wszystko możesz sprawdzić kompem.
    Samo się nie naprawi. Komp nie napisze Ci manuala krok po kroku co robić, tylko pokazuje parametry. No chyba, że naiwnie myślałeś, że e zakłądce Errors zobaczysz rozwiązanie...
    Uwielbiam odpowiedzi ludzi, którzy myślą, że każdy człowiek to laik...
    Po co te złośliwości? Wiem, że samo się nie naprawi, oczywiście, że sprawdzałem parametry mierzone i docelowe i wszystkie wydają się ok. Wiem co można "kompem" sprawdzić i tak jak pisałem -nic odchylającego się od normy nie pokazało, przynajmniej na biegu jałowym podczas gazowania, niestety nie mogłem wykonać pomiarów pod obciążeniem.
    I dobrze wiem, że w zakładce "ERRORS" nie ujrzę rozwiązania - jak bym ujrzał to bym tutaj nie pisał.

    Bocian i gerorge11 - zgadamy się w tygodniu jakoś, będzie mini zlocik,3 Alfy GT

  6. #26
    Użytkownik Romeo Avatar twardy
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Bielawa/Wroc
    Auto
    Była 156 20V, chwilowo jakieś Mitsu
    Postów
    1,765

    Domyślnie

    Cytat Napisał _ARO__ Zobacz post
    Uwielbiam odpowiedzi ludzi, którzy myślą, że każdy człowiek to laik...
    Po co te złośliwości?
    Ale po co do mnie pijesz, skoro mój post był wyraźną odpowiedzią do Daniela... Zdziwiło mnie po prostu, że komputer "nic nie pokazał" i nie ma tu żadnych "złośliwości".

  7. #27
    Hanys Romeo Avatar george11
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    slask
    Auto
    GT, Lancia Ypsilon 1,3 JTD 03'było jest BMW 225xe, Ford Custom 2.0 2018.
    Postów
    2,252

    Domyślnie

    wypowiedz daniela pojawila sie lipcu, Ty odpowiadasz w listopadzie, wiec chyba sam przyznasz ze nie jest zwiazana z dyskusja w temacie, który choc toczy sie dalej to dotyczy upelnie innego usera i przypadku.

    pzd

  8. #28
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    GT 1.9 JTD 2004r.
    Postów
    32

    Domyślnie

    Wracając do tematu, by chyba george11 sprawę z Twardym zakończył, wczoraj wieczorem pojechałem zatankować auto, przejechałem kawałem i po czyszczeniu przepływki było jak by gorzej nawet, coraz wolniej się zbiera. Podłączyłem więc go wieczorem pod laptopa i FES'em 2.6 postanowiłem dokładniej zbadać różne parametry, niestety dalej na biegu jałowym. No ale, w sumie przepływka ma podobną wartość mierzoną i docelową, ale za to np. wartość mierzona Turbo jest WIĘKSZA niż wartość docelowa jak przygazowałem auto. W sumie skoro muli to chyba źle jak by była niższa?<br>W każdym razie wartości inne nie wyglądały na złe, ale... poszedłem odnieść komputer i wróciłem odprowadzić auto i ... pojawił się check engine... wróciłem po laptopa i podłączyłem, był jakiś błąd doładowania (może przez te ciągłe gazowanie?) Skasowałem i nie pojawiło się... odniosłem komputer, przyszedłem i znowu... Dziś po pracy dokładniej zobaczę co to... W każdym razie auto dalej muli od dołu...

  9. #29
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    GT 1.9 JTD 2004r.
    Postów
    32

    Domyślnie

    Błąd czujnika doładowania ciśnienia, podobno (wg. tematów o Alfie 156) można go wyczyścić, sprawdzę jak go odnajdę (jest gdzieś na kolektorze ssącym?)
    Kolejny błąd to czujnik ciśnienia atmosferycznego, ale to chyba to samo co poprzedni.

    Błędy po skasowaniu zniknęły, ale auto dziwnie chodzi teraz i na wysokich obrotach... sprawdzę jeszcze overboosta jak go zlokalizuję, niby był wymieniany no ale...

  10. #30
    Hanys Romeo Avatar george11
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    slask
    Auto
    GT, Lancia Ypsilon 1,3 JTD 03'było jest BMW 225xe, Ford Custom 2.0 2018.
    Postów
    2,252

    Domyślnie

    czujnik doladowania masz zamontowany na kolektorze ssacym, jesli miales silnie zanieczyszczony kolektor, to czujnik takze bedzie potrzebował czyszczenia
    czujnik cisnienia atmosferycznego i doladowania ten sam czujnik o dwóch funkcjach, powinien takze jeszcze mierzyc temperature powietrza doladowanego.

    pzd.

Podobne wątki

  1. [GTV] Manszeta półosi. Tracę zmysły, przykładam spluwę do skroni.
    Utworzone przez alfaromeorosso w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 25-10-2013, 16:32
  2. [159] silnik 1.9 jtd 150KM Afa i 1.9 jtd 150KM fiat jest różnica?
    Utworzone przez fleszu2 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 30-03-2013, 11:38
  3. Normalnie tracę już powoli cierpliwość do tego auta...
    Utworzone przez QBUS w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 09-10-2007, 17:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory