Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 50

Temat: Przesiadka z 159 na Giulię

  1. #31
    Użytkownik Rowerzysta Avatar stunt_rider
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Emiraty Arabskie
    Auto
    Byla AR159 sw 2.0, 2011r. Jest: Giulia Veloce TI Competizione Red 2.0 T
    Postów
    468

    Domyślnie

    wg mnie trzeba wykorzystac sytuajce zanim nadejda gorsze czasy i spelnac marzenia

  2. #32
    Użytkownik Świeżak Avatar treslunas
    Dołączył
    03 2018
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Giulia Veloce 210
    Postów
    191

    Domyślnie

    Ja mam to szczęście w nieszczęściu , że auto to narzędzie pracy. Do dobrze wypoasżonej skody octavia wystarczy dołożyć ze 20000zł i jest Giulia. a tak na poważnie gdyby nie praca i spora liczba kilometrów, w życiu bym nie kupił auta za ponad 50000zł

  3. #33
    Użytkownik Znawca Avatar opozycjonista
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Kotek XE
    Postów
    1,169

    Domyślnie

    nie wiesz co być zrobił w życiu - to zależy od sytuacji w jakiej się znajdziesz, zarobków bądź posiadanego kapitału - nie ma rzeczy zbyt drogich, są tylko zbyt słabe konta
    zastanawiałbyś się czy auto kosztuje 200 czy 500k zarabiając tyle miesięcznie?
    ...

  4. #34
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Cytat Napisał opozycjonista Zobacz post
    nie wiesz co być zrobił w życiu - to zależy od sytuacji w jakiej się znajdziesz, zarobków bądź posiadanego kapitału - nie ma rzeczy zbyt drogich, są tylko zbyt słabe konta
    zastanawiałbyś się czy auto kosztuje 200 czy 500k zarabiając tyle miesięcznie?
    Świetne podsumowanie. To ile waszym zdaniem miesięcznych pensji netto w całości powinno się przeznaczać na zakup kolejnego auta? 3? 5? 10? To kto faktycznie kupuje te choćby Giulietty jak bidna nówka kosztuje ok 65 tys. Przy założeniu 10 pensji netto, to trzeba by było zarabiać 6,5 tyś, co wcale nie jest tak mało jak na pracę na etacie. No to jak myślicie, bo przecież jednak ktoś te auta kupuje, nie? I nie są to chyba tylko firmy w leasingu.

  5. #35
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    .
    Postów
    574

    Domyślnie

    Mówi się, że nierozsądnie jest kupować auto za więcej niż półroczne zarobki

  6. #36
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Bardzo ciekawe zdanie. Wynika z niego, że większość rodaków z rozsądkiem nie ma nic wspólnego. I chyba dobrze, bo wyobraźcie sobie, że większość rodaków kupuje auto za swoich 6 pensji maks. Co jeździłoby wtedy po drogach?

  7. #37
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Cytat Napisał XJ6 Zobacz post
    Bardzo ciekawe zdanie. Wynika z niego, że większość rodaków z rozsądkiem nie ma nic wspólnego. I chyba dobrze, bo wyobraźcie sobie, że większość rodaków kupuje auto za swoich 6 pensji maks. Co jeździłoby wtedy po drogach?
    U nas pokutuje jeszcze podejscie jak za czasow PRL. Samochód jako dobro luksusowe. Im droższy tym lepiej. Wtedy ludzie potrafili wydac 5 letnią pensję na auto, a i tak musieli mieć dojscia, talony, po drodze dac łapówkę za odpowiedni kolor... Czym przy tym jest dzisiaj kupno auta za 2 letnią pensję? Niczym niezwyklym.

  8. #38
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    No właśnie. Zwłaszcza, że jak pokazuje życie, kupno za dwuletnią pensję nie rodzi potrzeby przymierania jednocześnie głodem
    Jaką trzeba by mieć pensję (mówię o etacie, nie działalności), żeby kupić znośne auta za maks. 6 pensji. Mając 10 netto nie kupisz za to Giulietty w bieda wersji. A ja takiej na forum chyba nie spotkałem hehe

    - - - Updated - - -

    Czyli wniosek stąd taki, że wszyscy forowicze to kasiaści ludzie, którzy zarabiają pow. dychy grubo. Fajne, elitarne forum

  9. #39
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 jtd 16V
    Postów
    609

    Domyślnie

    Ta, jasne, wszyscy forumowicze.. Ciekawe wnioski wyciągasz, tylko nie wiem na podstawie czego.
    Jest tu trochę Giulii (zwykle pewnie branych na firmę), jakieś Giulietty też są, ale chyba większość użytkowników posiada Alfy 156, 147, Gt, 159. Ile kosztują np. 147 czy 156 średnio? Pewnie ok 10000 zł.
    Kasiaści ludzie ?
    Ostatnio edytowane przez Maxi ; 01-11-2018 o 12:38

  10. #40
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar FilipoInzhagi
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159 była Stelvio 200
    Postów
    546

    Domyślnie

    Moim zdaniem to indywidualne podejście do życia znam typa który od zawsze miał uyebane na punkcie samochodów,my jeździliśmy kaszlakami a on miał e36,w dupie był za przeproszeniem gówno widział ale fura musiała być. Tak mu w zasadzie zostało do dzisiaj,jeździ nową szóstką i żyje jak pustelnik,mam też kolegę co jeździ fajną 155 i koleś czerpie z życia pełną gębą,fajna rodzinka,wczasy trzy razy do roku i uśmiech na twarzy nie znika, tak że co kto lubi; )

Podobne wątki

  1. [Giulia] Dlaczego kupiłem Giulię
    Utworzone przez azar w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 01-07-2018, 21:57
  2. Przesiadka z 159 na 166
    Utworzone przez altexperte w dziale 166
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 22-02-2018, 20:06
  3. [159] Przesiadka z 2.4 na 3.2
    Utworzone przez pushq w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 17-12-2017, 20:09
  4. [166] przesiadka ze 156 na 166
    Utworzone przez jesse_w w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 29-02-2008, 20:26

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory