Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Po odpaleniu nie przyjmuje gazu

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    01 2015
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 16V
    Postów
    19

    Domyślnie Po odpaleniu nie przyjmuje gazu

    Witam od pewnego czasu mam problem z swoja Alfa, podczas odpalenia silnika zdarzyło mi się kilka razy że silnik nie przyjmował gazu, podczas jego wciskania obroty powoli idą do góry aż w końcu załapie i wtedy silnik pracuje już normalnie. Kilka razy zdarzyło mi się tak podczas jazy, jadąc delikatnie przerywał i nie przyjmował gazu ale po kilku sekundach wszystko wróciło do normy. Dodam że nie ma reguły czy silnik zimny czy ciepły, dziś po przejechaniu 25 km i pozostawieniu Belli na 15 min także nie chciał przyjąć gazu dopiero po wciśnięciu gazu do spodu i powolnym wkręceniu do około 5 tys obrotów wszystko wróciło do normy. Po podpięciu do komputera brak błędów. Pozdrawiam i proszę o pomoc

  2. #2
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,474

    Domyślnie

    A szukajki używałeś?
    To takie coś u góry po prawej stronie
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  3. #3
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Black Jack
    Dołączył
    10 2015
    Auto
    Alfa Romeo 156 Sportwagon 2.4 JTD 2000r
    Postów
    107

    Domyślnie

    Witam od pewnego czasu mam problem z swoja Alfa, podczas odpalenia silnika zdarzyło mi się kilka razy że silnik nie przyjmował gazu, podczas jego wciskania obroty powoli idą do góry aż w końcu załapie i wtedy silnik pracuje już normalnie. Kilka razy zdarzyło mi się tak podczas jazy, jadąc delikatnie przerywał i nie przyjmował gazu ale po kilku sekundach wszystko wróciło do normy. Dodam że nie ma reguły czy silnik zimny czy ciepły, dziś po przejechaniu 25 km i pozostawieniu Belli na 15 min także nie chciał przyjąć gazu dopiero po wciśnięciu gazu do spodu i powolnym wkręceniu do około 5 tys obrotów wszystko wróciło do normy. Po podpięciu do komputera brak błędów. Pozdrawiam i proszę o pomoc


    Sprawdz wtyczkę potencjimetru gazu tą za schowkiem pasażera lub przeczyść potencjimetr... na 90% to ten problem

    ZOBACZ TU:
    http://www.fanta-team.org/porady.php?tid=2

  4. #4
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    01 2015
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 16V
    Postów
    19

    Domyślnie

    Witam, własnie wróciłem od swojej Alficzki, po zanurkowaniu pod pedały nie zauważyłem żadnej białej wtyczki o której piszą w innych tematach, postanowiłem wyjąć cały pedał gazu i przyglądnać się bliżej tematowi (od pedału idzie jedna wtyczka czarna przypięta bezpośrednio do potencjometru i póżniej bezpośrednio do całej wiążki kabli) po wykręceniu potencjometru z pedału dostrzegłem ze jest on nierozbieralny gdyż jest zgrzany, zmontowałem wszystko i włożyłem na swoje miejsce. Następnie postanowiłem zajrzeć pod schowek jednak moim oczom nie ukazało się nic oprócz duzych kostek po kilkanaście kabli w każdej (nie zauważyłem żadnej kostki z czterema kablami przychodzącymi i dwoma wychodzącymi. Może w wersji po lifcie jest inaczej ? Dodaje dwa zdjęcia z schowka i proszę o pomoc. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20160201_13_50_17_Pro.jpg
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	72.5 KB
ID:	189755Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20160201_13_50_23_Pro.jpg
Wyświetleń:	29
Rozmiar:	86.9 KB
ID:	189756

  5. #5
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    01 2015
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 16V
    Postów
    19

    Domyślnie

    Chciałbym dodać ze byłem na przejazdzce przed chwilą i po raz pierwszy przestał przyjmować gaz podczas jazdy, wciśnięcie gazdu do spodu po kilku sekundach załatwiło problem, wyczytałem gdzies na necie że po lifcie alfy juz nie miały tych kostek za schowkiem i pod kierownicą.

Podobne wątki

  1. [145] Przygasa po odpaleniu
    Utworzone przez miruone w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 26-08-2013, 17:52
  2. Po odpaleniu błąd ABS i ASR
    Utworzone przez fenovski0809 w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 20-12-2012, 00:15
  3. [145] Po nocy po odpaleniu traci moc - po ponownym odpaleniu problem znika
    Utworzone przez krzyzie w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 31-08-2011, 08:27
  4. Grzechotanie po odpaleniu 2.5 V6
    Utworzone przez mourning w dziale 156
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 06-03-2011, 20:58
  5. Gdzie macie zamontowane przyciski od gazu? korek od gazu ?
    Utworzone przez 12345Arturro w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 29-11-2009, 22:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory