Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Temat: Problem z alarmem włącza się po zamknięciu z pilota

  1. #1
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    05 2013
    Auto
    alfa 156 Sportvagon 1.9JTD
    Postów
    159

    Domyślnie Problem z alarmem włącza się po zamknięciu z pilota

    Witam mam kłopot z alarmem w mojej alfie gdy zamknę samochód z pilota czasem po chwili włącza się alarm jest to denerwujące .Jak na przykład zamknę z pilota a otworzę z kluczyka też się załącza, a jeżeli zamknę z kluczyka i otworzę z kluczyka jest normalnie ale to oczywiste. pytanie brzmi co może być przyczyną.Jak wyłączyć ten beep alarmu próbowałem metodą z przyciskiem świateł mgielnych ale nie pomaga , ta z przyciskiem pod maską też nie.Chciałbym żęby alarm działał ale jak już go trzeba będzie wyłączyć całkowicie niechaj tak będzie.Aby tylko centralny z pilota działał ,szukałem wyłącznika alarmu tam nad złączem OBDII w bezpiecznikach ale nie ma tam jest powyłamywane bo ktoś nie wiedział jak się dostać do bezpieczników i ciągnął na siłę. Może jakiś bezpiecznik wyciągnąć od syreny ale wolałbym żęby było wszystko aktywne. A przyczyną może być słaba bateria w pilocie(kluczyku ) ACHA alarm mam chyba fabryczny bo jest lamka przy komputerze pokładowym.Poczytałem już trochę na forum ale problemy odwrotne do mojego .Z góry dzięki za pomoc

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Kazek
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Poz
    Auto
    156 1,9 M-jet 150KM 2005r
    Postów
    423

    Domyślnie




    Nawet nie wiem gdzie zacząć wiec nie zacznę. Weź napisz to na nowo używając chociaż podstaw języka polskiego bo NA PRAWDĘ nie wiadomo o co Ci chodzi (a przeczytałem to coś 2 razy! )

    - - - Updated - - -


    Dobra jednak się zmusze...

    Cytat Napisał mirek629 Zobacz post
    Jak na przykład zamknę z pilota a otworzę z kluczyka też się załącza
    Załącza się bo jest aktywny? To chyba oznaka jego działania, prawda?
    Cytat Napisał mirek629 Zobacz post
    a jeżeli zamknę z kluczyka i otworzę z kluczyka jest normalnie
    No skoro go (alarmu) nie załączyłeś to też się nie odzywa otwierając auto
    Cytat Napisał mirek629 Zobacz post
    pytanie brzmi co może być przyczyną
    Przyczyną czego? Działania alarmu?
    Cytat Napisał mirek629 Zobacz post
    Jak wyłączyć ten beep alarmu próbowałem metodą z przyciskiem świateł mgielnych ale nie pomaga , ta z przyciskiem pod maską też nie
    Proponuje najpierw deaktywowac alarm pilotem a potem owierać drzwi
    Cytat Napisał mirek629 Zobacz post
    Chciałbym żęby alarm działał ale jak już go trzeba będzie wyłączyć całkowicie niechaj tak będzie
    Z tego co napisałeś to działa, no ale jak nie chcesz to niechaj tak będzie
    Cytat Napisał mirek629 Zobacz post
    Może jakiś bezpiecznik wyciągnąć od syreny ale wolałbym żęby było wszystko aktywne
    To chcesz w końcu ten alarm czy nie?
    156 1,9 M-jet 150KM 2005r

  3. #3
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    05 2013
    Auto
    alfa 156 Sportvagon 1.9JTD
    Postów
    159

    Domyślnie

    chce alarm problem ograniczę do tego że jak go włączę i zamknie mi drzwi to po chwili zaczyna wyć syrena i kierunkowskazy mrygają .Jak dezaktywuje go po załączeniu to lampka na komputerze nadal mryga

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar palchon
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SJZ
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD SPORTWAGON
    Postów
    778

    Domyślnie

    wymień baterie i zobacz co bd
    Alfa Romeo 156 1,9JTD '02 SPORTWAGON
    Szerokopojęta elektronika i elektryka samochodowa

  5. #5
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    05 2013
    Auto
    alfa 156 Sportvagon 1.9JTD
    Postów
    159

    Domyślnie

    i chcę też wyłączyć sygnalizację załączenia alarmu

    - - - Updated - - -

    bo jest jeszcze taka sprawa że słychać siłownik od strony kierowcy to może on coś nie domyka i włącza się alarm drzwi są zamknięte ale może ten mikro-włącznik co daje prąd na resztę się popsuł ? .Czy dobrze myśle że tam są siłowniki elektryczne czy te ciśnieniowe na powietrze ?. Na początku jak kupiłem to auto przy zamykaniu były małe problemy może przez to że trochę stał . Jak włączałem alarm to się załączał a drzwi nie zamykało ,natomiast z kluczyka jak przekręciłem zamykało i zaraz się otwierały spowrotem . trzeba było dłużęj przytrzymać kluczyk żeby zamknąc

    - - - Updated - - -

    bo jest jeszcze taka sprawa że słychać siłownik od strony kierowcy to może on coś nie domyka i włącza się alarm drzwi są zamknięte ale może ten mikro-włącznik co daje prąd na resztę się popsuł ? .Czy dobrze myśle że tam są siłowniki elektryczne czy te ciśnieniowe na powietrze ?. Na początku jak kupiłem to auto przy zamykaniu były małe problemy może przez to że trochę stał . Jak włączałem alarm to się załączał a drzwi nie zamykało ,natomiast z kluczyka jak przekręciłem zamykało i zaraz się otwierały spowrotem . trzeba było dłużęj przytrzymać kluczyk żeby zamknąc

  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Kazek
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Poz
    Auto
    156 1,9 M-jet 150KM 2005r
    Postów
    423

    Domyślnie

    Cytat Napisał mirek629 Zobacz post
    chce alarm problem ograniczę do tego że jak go włączę i zamknie mi drzwi to po chwili zaczyna wyć syrena
    Tzn, że któryś z czujników masz uszkodzony. Lampka we wnętrzu ustawiona na włączanie z drzwiami gaśnie Ci po zamknięciu wszystkich? To samo z lampką bagażnika. Jeśli to jest ok to zostaje czujnik otwarcia maski

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał mirek629 Zobacz post
    bo jest jeszcze taka sprawa że słychać siłownik od strony kierowcy to może on coś nie domyka i włącza się alarm drzwi są zamknięte ale może ten mikro-włącznik co daje prąd na resztę się popsuł ? .Czy dobrze myśle że tam są siłowniki elektryczne czy te ciśnieniowe na powietrze ?. Na początku jak kupiłem to auto przy zamykaniu były małe problemy może przez to że trochę stał . Jak włączałem alarm to się załączał a drzwi nie zamykało ,natomiast z kluczyka jak przekręciłem zamykało i zaraz się otwierały spowrotem . trzeba było dłużęj przytrzymać kluczyk żeby zamknąc
    No to masz winowajcę. Alarm myśli, że drzwi kierowcy są otwarte i się załącza. Do sprawdzenia siłownik i cały mechanizm w drzwiach. Dla testów możesz odłączyć złącze drzwi kierowcy i sprawdzić czy alarm się załączy czy nie
    156 1,9 M-jet 150KM 2005r

  7. #7
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    05 2013
    Auto
    alfa 156 Sportvagon 1.9JTD
    Postów
    159

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kazek Zobacz post
    No to masz winowajcę. Alarm myśli, że drzwi kierowcy są otwarte i się załącza. Do sprawdzenia siłownik i cały mechanizm w drzwiach. Dla testów możesz odłączyć złącze drzwi kierowcy i sprawdzić czy alarm się załączy czy nie
    Co do tego to na początku mi się nie załączał od jakiegoś czasu dopiero tak jest kiedyś jak jeszcze nie wiedziałem i zamknąłem z pilota a otworzyłem kluczykiem to faktycznie wył ale wtedy drzwi były na prawdę otwarte a nie tak jak teraz gdzie drzwi zamykam a piszczy.



    Cytat Napisał Kazek Zobacz post
    Tzn, że któryś z czujników masz uszkodzony. Lampka we wnętrzu ustawiona na włączanie z drzwiami gaśnie Ci po zamknięciu wszystkich? To samo z lampką bagażnika. Jeśli to jest ok to zostaje czujnik otwarcia maski
    Tak lampka gaśnie jak by któreś drzwi były otwarte to by to było sygnalizowane na komputerze.

    Dobrze na chwilę obecną z braku czasu nie mam kiedy drzwi rozebrać mam następujące pytanie co zrobić aby unieruchomić alarm (jaki bezpiecznkik czy gdzie rozłączyć żeby nie wyło ) bo przecież drzwi i tak są zamknięte oczywiście tak żębym nadal mógł go zamykać pilotem ale żeby działał tylko centralny a za kilka dni się weznmę i zrobię to

    I jak dezaktywować te beep beep przy załączeniu alarmu

  8. #8
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    05 2013
    Auto
    alfa 156 Sportvagon 1.9JTD
    Postów
    159

    Domyślnie

    czy ktoś mi coś pomoże powie jak wyłąćzyć ten alarm bo raz wyje raz nie i te denerwujące beep przy naciskaniu przycisku

  9. #9
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Kazek
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Poz
    Auto
    156 1,9 M-jet 150KM 2005r
    Postów
    423

    Domyślnie

    Człowieku zacznij szukać a nie tylko czekasz aż wszystko Ci wyłożymy na srebrnej tacy!
    Cytat Napisał mirek629 Zobacz post
    jak wyłąćzyć ten alarm bo raz wyje raz nie
    wycinek instrukcji w załączniku. Chodź pewnie nie zadziała

    Cytat Napisał mirek629 Zobacz post
    i te denerwujące beep przy naciskaniu przycisku
    http://www.forum.alfaholicy.org/zrob...ia_alarmu.html
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.png
Wyświetleń:	126
Rozmiar:	97.3 KB
ID:	96673  
    156 1,9 M-jet 150KM 2005r

  10. #10
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    05 2013
    Auto
    alfa 156 Sportvagon 1.9JTD
    Postów
    159

    Domyślnie

    już przeczytałem nie jeden temat jak bym polegał tylko na jednym źródle to bym w źimę w trampkach chodził

    - - - Updated - - -

    akurat wyłączenie syreny za pomocą przycisku działa . A te zabezpieczenie obojętnościowe to co to w ogóle jest najlepiej będzie jak podasz mi link do całej takiej spolszczonej instrukcji i jak pobiorę

Podobne wątki

  1. Problem z alarmem
    Utworzone przez Rosenrot w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-11-2013, 16:11
  2. [159] problem z alarmem
    Utworzone przez Biaggi w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 22-10-2011, 19:54
  3. Centralny Zamek na Pilota z Alarmem
    Utworzone przez Mefi24 w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 07-09-2010, 17:55
  4. 156 problem z alarmem
    Utworzone przez twsit-18 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-11-2009, 18:09
  5. Problem z alarmem
    Utworzone przez Mumino w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-08-2009, 15:03

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory