Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Temat: Przednia szyba kierowcy nie działa

  1. #1
    Seaborg
    Gość

    Domyślnie Przednia szyba kierowcy nie działa

    Dziwny problem, ponieważ dzisiaj kupiłem nowy cały podnosnik wraz z silnikiem szyby kierowcy w mojej alfie 147 (4drzwi), gdyż stary miał pęknietą linke stalową. Kupiłem zamontowałem wkładam centralke do drzwi i silnik nie reaguje, ale tylko od szyby kierowcy, prawa i tylnie szyby normalnie działają. Dodam, że naciskając przycisk słysze to piknięcie, ale nic poza tym. W spisie bezpieczników nie ma bezpiecznika od przednich podnosnikow wiec nie wiem co dalej robic. ( (

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Najpierw sprawdź czy masz prąd w kostce. Podepnij do niej żarówkę i wciskaj włącznik lub podepnij stary mechanizm i zobaczysz czy tamten silnik chodzi. Jeśli prąd jest to pewnie w "nowym" mechanizmie coś nie hula. Natomiast, jeśli prądu nie ma w kostce to prawdopodobnie problem leży we włączniku. Często styki są tam zaśniedziałe i trzeba je przeczyścić.

  3. #3
    Seaborg
    Gość

    Domyślnie

    Tzn miałes na mysli jezeli prad w kostce jest to wtedy styki włącznika? A i może bezpiecznik ? tylko w rozpisce alfy 147 sa rozpisane podnosnik prawy tylni i podnosnik lewy tylni... Który miałby byc odpowiedzialny za przednie podnosniki?

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał Seaborg Zobacz post
    Tzn miałes na mysli jezeli prad w kostce jest to wtedy styki włącznika? A i może bezpiecznik ? tylko w rozpisce alfy 147 sa rozpisane podnosnik prawy tylni i podnosnik lewy tylni... Który miałby byc odpowiedzialny za przednie podnosniki?
    Skoro Ci działają 3 podnośniki to bezpiecznik nie może być spalony.

  5. #5
    Seaborg
    Gość

    Domyślnie

    No tak, ale zauważ (str. 267 instrukcji do A147) jest wyszczególniony bezpicznik osobno do tylnego podnosnika prawej szyby i do tylniego podnosnika lewej szyby, natomiast w ogole nie wspomniano o przednich? Pomyłka czy takowych nie ma ?

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał Seaborg Zobacz post
    No tak, ale zauważ (str. 267 instrukcji do A147) jest wyszczególniony bezpicznik osobno do tylnego podnosnika prawej szyby i do tylniego podnosnika lewej szyby, natomiast w ogole nie wspomniano o przednich? Pomyłka czy takowych nie ma ?
    Gdyby był bezpiecznik spalony to drugi przód by też nie działał. Tył swoją drogą.

  7. #7
    Seaborg
    Gość

    Domyślnie

    Racja i pewnie guzik opuszczania by nie dawał dzwieku;/ zostaje sprawdzic czy stary działa a jak nie działa to przeczyszcze styk tym sprejem do stykow i spr kable w kostce bo innej opcji juz nie ma. To przeciez w miarę łopatologiczny układ(

    - - - Updated - - -

    Ale i tak mnie męczy gdzie jest ten bezpiecznik i czemu go nie opisali w tej instrukcji;p

  8. #8
    Seaborg
    Gość

    Domyślnie

    Nadal nic;/ sprawdziłem stary silnik od akumulatora i działa inna konsolka od kolegi z alfy tez podnosi 3 szyby tylko nie tę kierowcy wiec wyselekcjonowalem te 2 kabelki od zasilania silnika ale nie wiem wymienic kabelek? czy moze to cos innego( cholerka

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Wyjmij mechanizm i podłącz na krótko do aku. Jeśli nie ruszy to odkręć silnik i załóż stary do nowego mechanizmu.

  10. #10
    Seaborg
    Gość

    Domyślnie

    Sprawdziłem nowy silnik i też działa... Moze to ten kabelek od podnosnika do konsollki? z tą niebieska uszczelką?(

Podobne wątki

  1. Nie działa szyba kierowcy
    Utworzone przez juro8191 w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 23-12-2019, 12:30
  2. Problem z szybą kierowcy - przycisk działa szyba nie?
    Utworzone przez Tomunia w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-02-2016, 15:38
  3. Nie działa szyba kierowcy - uszkodzony sterownik
    Utworzone przez dj-lynx w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 09-02-2014, 10:09
  4. przednia szyba od strony kierowcy, temperatura silnika
    Utworzone przez warmac16 w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-02-2009, 08:50

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory